Informacje z kategorii ‘Organizacja Dnia Flagi-2 Maja’

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

DSC_0376 - Kopia

W dniu 29 maja komisja konkursowa pod przewodnictwem Rafała Skotnickiego dokonała oceny prac,  które wpłynęły na konkurs fotograficzny  ”Flaga Rzeczypospolitej w obiektywie”. Na konkurs wpłynęło 49 prac.  Najwięcej  wśród uczestników było ludzi młodych – uczniów zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Licealnych. 

Obchody Święta Flagi

DSC_0362

Ustanowione w 2004 roku święto Flagi Narodowej ma przypominać o polskich barwach narodowych nierozerwalnie związanych z naszymi dziejami.   Głównym organizatorem tego święta w Morągu  jest od czterech lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które wspólnie z Morąskim Stowarzyszeniem DIALOG zorganizowało spotkanie patriotyczne przy ratuszu. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wciągniecie przez burmistrza Morąga – Tadeusza Sobierajskiego, przy dźwiękach [...]

Konkurs plastyczny „Za co kocham Polskę” rozstrzygnięty!

images (1)

Jury w składzie : Rafał Skotnicki – przewodniczący, Elżbieta Wiśniewska – członek,  Jolanta Rojewska – członek dnia 29.04.2013r. dokonało oceny nadesłanych prac plastycznych na konkurs    „Za co kocham Polskę”  i przyznało następujące nagrody:

Konkurs o polskich symbolach narodowych rozstrzygnięty!

01

Tegoroczna edycja konkursu „Wiedzy o Polskich symbolach narodowych” już za nami. W tym roku  przeprowadziliśmy go wspólnie z Morąskim Stowarzyszeniem DIALOG.  Konkurs polegał na rozwiązaniu 13 pytań testowych i 2 opisowych.   Udział w konkursie wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1, 2 i z Żabiego rogu oraz Zespołu Szkół Licealnych i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.  Ogółem [...]

Dzień Flagi w Morągu

images

Wszystkich patriotów zapraszamy 2 maja br. do Morąga, gdzie dla uczczenia Święta Flagi Rzeczypospolitej, o godzinie 1200, odbędzie się  spotkanie patriotyczne przy ratuszu.   Spotkanie poprzedzi uroczyste przeniesienie 14metrowej  flagi z ZSZiO na plac przy ratuszu, wymarsz godz. 11:30.