Wolontariusze z MKIS dla dzieci z ulicy Kujawskiej

W piątkowe popołudnie 16 sierpnia na podwórku między blokami  przy  ulicy Kujawskiej, Ogrodowej  i 11 Listopada,  za sprawą  wolontariuszy  z  Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej Ul z Morąga,  słychać było muzykę i wesoły gwar rozbawionych dzieci. Widać było, iż zabawa przygotowana przez młodzież bardzo przypadła im do gustu i świetnie się bawią.  I o to właśnie chodziło organizatorom imprezy, którzy wykorzystując swoją pomysłowość, zaangażowanie i wiedzę zdobytą   na zajęciach z animacji , potrafili zorganizować  tak udaną zabawę.

 

 

Na uczestników  pikniku  czekało wiele atrakcji, m.in. artystyczne malowanie twarzy, za sprawą którego każde dziecko mogło pomalować sobie buzię na podobieństwo tygryska, kotka,  małpki, pieska czy motylka, a potem dumnie  paradować  w swoich nowych wcieleniach.  Wiele radości  sprawiły ponadto dzieciom  gry i zabawy ruchowe, które były okazją nie tylko dobrej  wspólnej zabawy ale i zdrowej rywalizacji. Po udanej zabawie przyszedł czas na grilla, o  kiełbaską na którego zadbali  już rodzice.  Na zakończenie odbył się pokaz fireshow. Ewolucje z płonącymi  rekwizytami, a zwłaszcza  najbardziej efektowne z  całego pokazu plucie ogniem, oczarowały  małych i dużych widzów.

 

Inicjatywa młodzieży została pozytywnie przyjęta przez dzieci  oraz ich rodziców, którzy na zakończenie wielokrotnie dziękowali młodzieży i ich opiekunce za wspaniały pomysł i rozrywkę, i polecali się pamięci na przyszłość.

 

 

 

Impreza zorganizowana została w ramach zadania ”W poszukiwaniu siebie”, które jest realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego