Żywność dla potrzebujących zebrana!

Zakończyła się Świąteczna  zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności.  W Morągu, podobnie jak w latach poprzednich,  organizatorem zbiórki było  TPD – Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej UL.  W dniach 29-30 listopada wolontariusze  zbierali  żywność w sklepach Biedronki przy ulicy: Dworcowej, Jagiełły i Sienkiewicza oraz w Intermarche. W zbiórce wzięło udział 35 wolontariuszy zarówno ci, których można było zobaczyć w morąskich sklepach jak i ci, którzy w sztabie zbiórki zajmowali się liczeniem i segregowaniem produktów. Z zebranych 320,1 kg  różnych produktów żywnościowych sporządzonych  zostanie 40 paczek, które trafią w dniu 6 grudnia do najbardziej potrzebujących mieszkańców Morąga.

Dziękujemy wolontariuszom – młodzieży Zespołu Szkół Licealnych, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Gimnazjum nr 1 oraz harcerzom z 45 Drużyna Harcerzy KRAAL a także uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy aktywnie włączyli się z zbiórkę żywności dla najbiedniejszych.

Adriana Sałak /koordynator MKIS

Akcja  zbiórki żywności została przeprowadzona w ramach projektu „W poszukiwaniu siebie” współfinansowanego ze  środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego