Ach, co to był za piknik!

Festyny, pikniki i inne imprezy plenerowe są bardzo modne. Poczynając od maja organizowane są praktycznie co weekend. Zdarza się że czasami więcej niż jeden tego samego dnia. Mieszkańcy mają wtedy problem: który wybrać? Na pewno uczestnicy sobotniego Pikniku Rodzinnego  nad jeziorem  Skiertąg w Morągu, nie żałowali że przyjęli zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ponieważ piknik był   naprawdę udany! 

Nikt nie zawiódł – ani  licznie przybyli mieszkańcy Morąga;  ani hojni sponsorzy;  ani pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy włożyli tyle pracy i serca  w przygotowanie programu i poczęstunku; ani goście ze swoimi pokazami.  Nie zawiodła również pogoda, która tego dnia była piękna i słoneczna.
Oj, działo się, działo! Nawet najbardziej wybredni nie mogli narzekać – tyle było atrakcji! Rzeczywiście, piknik pomyślany był tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Piknik  w założeniach miał  być w stylu babci i dziadka, i taki był  choć w niektórych punktach w nowoczesnym wydaniu 😉 .

Rozrywka jest nieodłącznym elementem udanej imprezy, więc uczestnicy pikniku mogli wybierać i przebierać. Na najmłodszych czekały stanowiska: strzelania z łuku, rzutu piłeczką do stosu puszek,  ringo, skoku przez dużą skakankę, duże bierki, gry na bębnach afrykańskich, malowania twarzy oraz gokarty i trampolina. Było też coś dla fanów motoryzacji, czyli ci wspaniali mężczyźni (nie tylko 😉 ) ze Stowarzyszenia Szerszeń na swych ryczących maszynach!  A dla lubiących „mocne uderzenie”:  pokaz w wykonaniu Taekwondo UKS Victoria Morąg. Na pozostałych  – konkursy z nagrodami, w tym wielobój rodzinny i  zawody łucznicze.

Nie ma dobrej rozrywki bez dobrego jedzenia. Pracownia gospodarstwa domowego Warsztatu Terapii Zajęciowej spisała się na medal. Ciasteczka owsiane, ciasto marchewkowe, pierogi z kaszą gryczaną, chłodnik ,  koktajl truskawkowy   nie wspominając o warzywnych szaszłykach były przepyszne! Również stoisko ze zdrową żywnością przygotowane przez Partnera – Intermarche Morąg  było imponujące i cieszyły się dużym powodzeniem.

Na zakończenie Pikniku, najbardziej wytrwali bawili się  wspólnie tańcząc, pod kierunkiem Marty Karpińskiej, Zumbę.

Podsumowując, piknik rodzinny  dzięki zaangażowaniu i ofiarnej pracy pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej i członków ich rodzin oraz przyjaciół, a także prowadzącej Piknik: Kingi Kowalskiej, która dwoiła się i troiła aby być jednocześnie we wszystkich miejscach imprezy plenerowej (a swoją drogą, jak ona to robiła 😉 ),  był naprawdę udany!

Im wszystkim należą się gorące słowa podziękowania i szczerego uznania.  Dziękuję także uczestnikom Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej Ul i członkom Koła  TPD Dzieci Specjalnej Troski  za pomoc w organizacji Pikniku.

Krystyna Sałak- Prezes Zarządu

 

Piknik zorganizowany został w ramach obchodów Dni Rodziny oraz projektów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu: „1000 pierwszych Dni dla zdrowia” współfinansowanego przez Fundację Nutricia i ”Zdrowy układ krążenia” współfinansowany przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.