Kolejne projekty otrzymały dofinansowanie

Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 8 marca 2016 r. dwa wnioski TPD otrzymały dofinansowanie na zadania z zakresu „Edukacji i promocji zdrowia publicznego”!

1. „Zdrowo żyjemy i nie tyjemy”” /termin realizacji 01.05-30.11.2016r. /skierowany do 30 osób niepełnosprawnych z  zaburzeniami prawidłowego odżywiania. Zaplanowane działania: zajęcia edukacyjne ze zdrowego odżywiania; zajęcia aktywności ruchowej – sportowe na Orliku, w Sali gimnastycznej/rehabilitacyjnej, zajęcia na basenie oraz  zajęcia taneczne;   promocja zdrowego stylu życia  w formie majówki rodzinnej nad jeziorem  Skiertąg w Morągu  oraz happeningu z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością. Kwota dofinansowania 2.400zł

2. „EDUKACJA I PROMOCJA ZDROWIA PSYCHICZNEGO W POWIECIE OSTRÓDZKIM”/termin realizacji: 01.08-31.10.2016/ Celem zadania jest  zwrócenie szczególnej uwagi na problemy osób zmagających się z chorobami psychicznymi oraz szeroko rozumiana edukacja i promocja zdrowia psychicznego. Dla osiągnięcia wyznaczonego celu zostaną zorganizowane zajęcia teatralne z wyjazdem do teatru oraz  obchody  Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.  Kwota dofinansowania: 1.700zł.