Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne rozpoczęły realizację projektu:  ”Edukacja i promocja zdrowia psychicznego w powiecie ostródzkim”.  Celem zadania jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy osób zmagającymi się z chorobami psychicznymi oraz edukacja i promocja zdrowia psychicznego.  W projekcie  biorą udział uczestnicy placówek TPD: Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Zajęcia prowadzi pani Anita Ossowska. W trakcie zajęć uczestnicy bawią się tym, czym aktorzy  lubią się bawić najbardziej, czyli słowem, gestem  i mimiką. Na początek grają małe role, tworzą małą scenę i budują zaufanie. Jak każda poważna grupa teatralna również i ta posiada swoją nazwę – „NIEPOKONANI”, to nazwa, która wspólnie wybrali,  Niepokonani  bo tacy właśnie czują się będąc razem. Uczestnicy warsztatów poprzez kolejne bloki zajęć  będą rozwijać swoje   umiejętności  od recytacji po improwizację.  Efekt końcowy zajęć teatralnych zaprezentowany zostanie w październiku  podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Morągu.

Projekt ”Edukacja i promocja zdrowia psychicznego w powiecie ostródzkim” współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.