Czy wszyscy jesteśmy gotowi na zmiany!?

W minioną sobotę (tj. 28.09.2019r.) uczestnicy projektu  TPD „Gotowi na zmiany”, w ramach zaplanowanej wspólnie z animatorem akcji społecznej, sprawdzali gotowość na zmiany mieszkańców Morąga.

Jednym z zaplanowanych  działań projektowych, było przygotowanie i przeprowadzenie akcji społecznej. W pierwszym etapie uczestnicy,  pod okiem animatora,  wybrali temat akcji społecznej a następnie rozpoczęli jej przygotowania.  Celem akcji było zwrócenie uwagi na plastikową „epidemię”, która dotyka obecnie całego świata. Uczestnicy projektu od kilku tygodni spotykali się i ze starych firan szyli torby, które stać się miały alternatywą dla plastikowych foliówek. W sobotę udali się na spacer ulicami miasta by zachęcać mieszkańców  i sklepikarzy  do zamiany torebek jednorazowych na torby z recyklingu, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Akcja zakończyła się sukcesem, rozdane zostały wszystkie torby a mieszkańcy Morąga (jedynie z nielicznymi przypadkami) z dużym entuzjazmem i otwartością przyjmowali recyklingowe torby.

Projekt „Gotowi na zmiany” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.